Alarmujący wynik kontroli na MOP


Sytuacja na parkingach w Niemczech wzbudza duży niepokój. Ostatnie wyniki badań ukazały, że w całym kraju brakuje ponad 20 000 miejsc parkingowych dla ciężarówek! Efektem takich braków jest to, że kierowcy, by przestrzegać prawnie określonych czasów odpoczynku blokują miejsca parkingowe, parkują na twardym poboczu czy nawet na wjazdach i zjazdach na autostradach. Taki widok jest Ci znajomy? Sam byłeś zmuszony do zaparkowania w nielegalnym miejscu?

Jesteś Kierowcą C+E i szukasz może pracy, a może aktualna jest dla Ciebie nieodpowiednia?

Odezwij się do nas!

Badania obejmowały 96 parkingów w Niemczech. Analiza sytuacji w mop-ach ukazała, że na prawie co drugim parkingu, ciężarówki parkowały na wjazdach i zjazdach lub na twardym poboczu autostrady, co jest szczególnie niebezpieczne dla użytkowników dróg. Obecność zestawu w tym miejscu powoduje, że raz za razem samochody wjeżdżają w zaparkowane w ten sposób zestawy, co często powoduje skutki śmiertelne.

Jak można się dowiedzieć z badań, na 86 z 96 obiektach parkingowych udało się dostrzec ciężarówki, które pozostawione były poza wyznaczonymi obszarami!

Jak można zaradzić tej beznadziejnej sytuacji na parkingach? Podmioty zajmujące się tą tematyką postulują o zwiększenie pojemności miejsc parkingowych za pomocą inteligentnych systemów naprowadzania na parkingi. Oprócz tego, według nich, należy stworzyć więcej miejsc parkingowych dla ciężarówek w pobliżu autostrady, tak by uniknąć sytuacji, gdzie ciągnik siodłowy robi pauzę na pasie ruchu, co potencjalnie ma zmniejszyć współczynnik wypadków.

A Ty co myślisz o parkingach w Niemczech? Problem rzeczywiście istnieje czy raczej jest to wyolbrzymianie sprawy?

Daj znać co myślisz- Twoje zdanie jest dla nas ważne!

https://www.adac.de/news/lkw-parken-an raststaetten/?fbclid=IwAR1KhfBdthwuSb3EX9KbOyZg15MEjgkBMZel9Frm71MlndjJu41BRnKiXug