ZMIANY ZMIANY ZMIANY! 

W ostatnią środę Sejm przegłosował nowelizację Kodeksu Karnego, wprowadzając konfiskatę aut pijanych kierowców. Podczas głosowania 229 posłów było za nową ustawą, 206 przeciwko, a 120 wstrzymało się od głosu. Teraz ustawa trafi już tylko do podpisu prezydenta!

Zmiany w ustawie określają to, że władze mają prawo skonfiskowania pojazdu prowadzonego przez pijanego kierowcę. Taka sytuacja może być stosowana, gdy kierowca ma co najmniej 1,5 promila lub jeśli dojdzie do wypadku przy zawartości co najmniej 0,5 promila alkoholu we krwi. Taki zabieg dotyczyć będzie również recydywy.

W sytuacji, kiedy pojazd nie należał wyłącznie do kierowcy, władze mają prawo do konfiskaty równowartości pojazdu czyli takiej, która określona jest w polisie ubezpieczeniowej. W przypadku braku polisy- średnią wartość rynkową danego pojazdu.

Co ważne dla kierowców, w momencie prowadzenia auta pracodawcy pod wpływem alkoholu, sąd orzekałby nawiązkę.

WAŻNE! Po podpisaniu ustawy przez prezydenta wzrośnie maksymalna kara, którą można wymierzyć za spowodowanie ciężkiego wypadku pod wpływem alkoholu z 12 lat, na 16 lat pozbawienia wolności!!

 

Kierowco C+E, prawo dotyczące kierowców co rusz się zmienia. Dzięki obserwowaniu naszej strony, masz pewność, że jesteś na bieżąco! My pomagamy Ci nie tylko podając najważniejsze informacje, ale też dając możliwość pracy w Niemczech na atrakcyjnych warunkach!!!!