facebook icon
Pan Patryk w pracy – praca na BDFach

Niemieckie firmy transportowe oceniły swoich pracowników i ich pracę – wśród zgłoszonych kierowców C+E, szczególne wyróżnienie otrzymał polski kierowca – Pan Patryk, który otrzymał pracę w niemieckiej firmie transportowej za pośrednictwem firmy Luksmann. Jak wygląda jego praca, dlaczego zdecydował się na pracę za granicą? Dowiesz się z naszego wywiadu.

– Dlaczego zdecydował się Pan na zatrudnienie w niemieckiej firmie transportowej?

Przede wszystkim aspekt finansowy – powszechnie wiadome jest, że w Niemczech wynagrodzenie jest dużo wyższe niż w Polsce, a moim aktualnym celem jest zaoszczędzenie większej ilości pieniędzy na przyszłość. Tutaj mam taką możliwość, co miesiąc mogę odłożyć pewną sumę z wypłaty oraz pracować w dogodnym systemie.


– Czy widzi Pan różnicę w poziomie swojego życia odkąd pracuje Pan w Niemczech?  
Nie jest to moja pierwsza praca poza granicami Polski, kiedyś też wyjeżdżałem zagranicę na stanowiska, które nie wymagały ode mnie żadnych kwalifikacji. Jakiś czas temu postanowiłem,  że zostanę wykwalifikowanym kierowcą C+E. Nie tyle co zmienił się poziom mojego życia, co moja codzienność, zmienił się poziom mojego samopoczucia. Lubię swoją pracę, swoją firmę i jestem szczęśliwy za możliwość pracowania tutaj. Myślę, że każdy kierowca chciałby mieć taką pracę, do której codziennie wstaje z zapałem i motywacją.

– Jakie są różnice w pracy między polską firmą transportową a niemiecką?  
Nie mam doświadczenia z Polskimi firmami transportowymi, więc nie do końca mogę odpowiedzieć na to pytanie. Od razu chciałem sprawdzić się w Niemczech. Uważam,  że nie powinno się generalizować, każda firma się różni.  Polska i Niemcy to dwa duże kraje, każdy może znaleźć coś dla siebie. W Niemczech większość firm jest z dużym kapitałem, więc przynajmniej jest pewność wypłacalności takiego pracodawcy.

– Czy ciężko było zdecydować się na wyjazd za granicę? Jakie argumenty Pan rozważał?  
Dla mnie wybór był prosty. Będąc kierowcą ciężarówki większość czasu spędzam w kabinie. Tutaj mieszkam i tutaj pracuję przez cały tydzień. Ważne jest więc dla mnie, jakim autem jeżdżę i jakie mam trasy. Na zachodzie ciężko spotkać starą ciężarówkę, a drogi w Niemczech są dobre i świetnie się po nich jeździ. Ponadto dostaję większą wypłatę, niż gdybym zdecydował się na pracę w Polsce. Trenuje języki obce i uczę się nowych rzeczy. Są to główne aspekty przez które zdecydowałem się na rozpoczęcie pracy jako kierowca w Niemczech.

– Czy poleciłby Pan pomoc firmy Luksmann przy szukaniu pracy za granicą?  
Przeglądałem wiele ofert pracy, ale uważam, że to firma LUKSMANN ma jedne z najlepiej płatnych ofert pracy w Niemczech dla kierowców. Posiadają wiele możliwości, można do nich zadzwonić i zapytać o pracę, oraz podać swoje wymagania, wybrać region, system pracy, zestawy. Mój proces rekrutacji przebiegł bardzo sprawnie. Zawsze miałem stały kontakt i pomoc ze strony rekrutera – w moim przypadku był to Pan Adam. Kontakt z nim nie kończy się na przedstawieniu oferty, w razie jakichkolwiek niejasności czy wątpliwości zawsze mogę zadzwonić do firmy Luksmann  i prosić o pomoc. Osobiście nie znam lepszej agencji rekrutacyjnej .


– Co Pan uważa o swoim obecnym pracodawcy – niemieckiej firmie transportowej ? Jak organizacja i kultura pracy?  
Firma w której teraz pracuję, przyjęła mnie mimo mojego niewielkiego doświadczenia. Zapewniła mi dwutygodniowy profesjonalny trening z przyczepą BDF. Firma ta posiada nowe samochody, dobrą bazę z prysznicami, internetem, kuchnią, jest naprawdę wygodnie. Ponadto udostępniają mi samochód firmowy na powrót do lotniska. Firma jest duża, jednak dobrze zorganizowana, można liczyć na szybką pomoc w razie problemów, a polska dyspozycja jest dostępna 24/7. Atmosfera w firmie jest przyjazna. Byłem w dwóch innych Niemieckich firmach i nie wyglądało to aż tak dobrze, jak w firmie, którą poleciła mi firma Luksmann.

Już wkrótce ogłosimy nowy konkurs dla najlepszego kierowcy 1. Kwartału 2020 – warunki: bezwypadkowość, punktualność, kultura osobista wobec swojego pracodawcy, odpowiedzialność za powierzone zadania w pracy. Jeśli uważasz, że spełniasz powyższe wymagania, możesz zgłosić swój udział w konkursie (wymagamy referencji od min. 1 pracodawcy). Zgłoszenia przesyłajcie na info@luksmann.pl – wybrany mistrz kierownicy otrzyma nagrodę rzeczową! 🙂 Zachęcamy do zabawy!