Kolejki jak za komuny! Przygotuj się!


Popularność aut elektrycznych regularnie wzrasta. Niby postęp i ochrona środowiska można by pomyśleć, ale ostatnia sytuacja pokazuje zupełnie inną rzeczywistość, na którą trzeba się przygotować. Czytaj!

Brytyjscy kierowcy ruszyli przed świętami na tankowanie swoich wypasionych samochodów, by móc dojechać do swoich rodzin. Ciekawe czy im się to udało... Jak się okazuje niektórzy z nich spędzili przy ładowarkach nawet 6 godzin! W związku z tym, że tankowanie Tesli- bo to o niej mowa nie należy to najkrótszych zabiegów na stacjach powstały olbrzymie kolejki, które zmusiły kierowców do spędzenia niemal całego dnia w oczekiwaniu na zatankowanie swojego auta. Pierwsza myśl jaka nasuwa się to to, że jest zbyt mało stacji ładujących, ale jak można czytać z raportów to ile by się nie wybudowało takich miejsc to i tak będzie tego zbyt mało dla potrzeb użytkowników.

Ta sytuacja miała miejsce w Wielkiej Brytanii, gdzie obecnie zarejestrowanych jest 620 000. Dla porównania, w Polsce jest ich 62 tysiące czyli 10 razy mniej. Mimo, że auta spalinowe wciąż znacznie przeważają na drogach, to porównując dane z roku na rok widać, że liczba ta regularnie rośnie. W związku z tym aż strach pomyśleć co będzie, kiedy większość społeczeństwa będzie poruszać się po drogach samochodami elektrycznymi. Liczba stacji ładowania w Polsce to wynosi nieco ponad 2000 to kilkadziesiąt razy mniej niż na zachodzie Europy. Czy jesteśmy skazani na stanie w kolejkach za tankowaniem auta jak kiedyś za czasów komuny stano za cukrem? Wszystko zależy od rozwoju stacji ładowania w Polsce. 

Póki co nie myślmy o tym co będzie, skupmy się na tym co jest teraz!

Szukasz pracy jako Kierowca C+E w Niemczech? Odezwij się do nas, bo w Nowy Rok weszliśmy razem z nowymi jeszcze bardziej atrakcyjnymi ofertami!

 

https://spidersweb.pl/autoblog/trzy-godziny-czekania-na-ladowanie-tesla/