Zapłać za abonament RTV w aucie❗❗❗pamiętasz o tym❓

Słyszałeś kiedyś o abonamencie RTV za radio w samochodzie? Jeżeli tak to znaczy, że jesteś właścicielem auta służbowego, ponieważ to właśnie posiadacze aut wykorzystywanych w celach pracowniczych zobligowani są do płacenia abonamentu RTV za radio. Ich sytuacja jest przeciwieństwem kierowcy prywatnego, ponieważ Ci, którzy mają jedynie auto prywatne uiszczają opłaty razem z abonamentem za odbiorniki telewizyjne i radiofoniczne w domu, przez co dodatkowe opłaty nie są wymagane.

Podwyżki nie ominęły wysokości abonamentu radio w aucie…

W 2022 roku opłata za jeden odbiornik radiowy w samochodzie wynosiła 7,50 zł miesięcznie. W tym roku tj. 2023 to już 8,70 zł co rocznie daje łącznie kwotę 104,40 zł. Kierowca posiadający auto służbowe może zmniejszyć tę kwotę opłacając cały rok z góry- wówczas zapłaci 94 zł.

Kara!

Co w momencie kiedy kierowca nie opłaci abonamentu? W takiej sytuacji grozi mu kara w wysokości 30-krotności stawki miesięcznej za jeden odbiornik. W roku 2023 będzie to zatem 261 zł grzywny…

To nie wszystko!

Zgodnie z przepisami władze mają prawo egzekwować od przedsiębiorcy uregulowania zaległych opłat za cały okres posiadania wyposażonego w radio!!! Ostateczna wysokość kary więc zależy od liczebności jego floty oraz okresu, w którym zapomniał o obowiązku uiszczenia opłaty.

 

A Ty spotkałeś się z abonamentem RTV za radio w aucie czy dowiedziałeś się o tym dopiero teraz?

 

Informacje informacjami, ale pewnie czekasz na ofertę pracy, która spełni Twoje oczekiwania! To zerknij

 

https://www.auto-swiat.pl/wiadomosci/aktualnosci/wzrosla-kara-za-nieoplacony-abonament-rtv-ktorych-kierowcow-dotyczy/5jfr4tb?utm