Nie uwierzysz kto prowadził auto‼️‼️‼️ Kara w dziesiątkach tysięcy € ‼️‼️


Okolice Fryburga. Kolejna kontrola na niemieckich drogach wykryła niepoprawnie zabezpieczony transport towarów niebezpiecznych. Zobacz konsekwencje niepoprawnego załadunku! Nie uwierzysz kto prowadził auto!

Zatrzymana ciężarówka przewoziła 80 stalowych beczek- po 200 litrów odpadów, podlegających przepisom o towarach niebezpiecznych. Mimo tego, że ładunek wymagał specjalnego zabezpieczenia to okazało się, że normy te nie zostały spełnione. Etykiety informujące o zachowaniu specjalnej uwagi były już oderwane, prawdopodobnie dlatego, że na niektóre beczki zdążyły się wylać substancje szkodliwe, które uszkodziły naklejki. Ponadto, większość z beczek była pokryta rdzą i nie nadawała się do użytku, a gaśnice, które powinny znajdować się przy ładunku, były pochowane i przez to niedostępne w razie ewentualnego zapotrzebowania/ pożaru.

W związku ze stwierdzonymi zaniedbaniami Agencja ds. Odpadów Niebezpiecznych Badenii-Wirtembergii oraz Szwajcarski Federalny Urząd Ochrony Środowiska wydali zakaz kontynuowania dalszej podróży. Władze nakazali powrót do firmy, znajdującej się w Szwajcarii. przeładowania towaru niebezpiecznego do odpowiednich beczek i przywrócenia ładunku do właściwego stanu. Przedsiębiorstwo wysyłające zastosowało się do tego i następnie poinformowało policję, że usterki zostały usunięte.

Oczywiście nie obyło się bez konsekwencji… Zarówno na kierowcę jak i właściciela firmy będą nałożone kary administracyjne liczone w dziesiątkach tysięcy €. Do tego dojdą koszty podwójnej odprawy celnej. Mało tego, karą objęci zostaną również osoby odpowiedzialne za napełnienie beczek substancjami niebezpiecznymi, a także te pakujące, którzy pozwolili na wyjechanie towaru w złym stanie.

Jak się okazało, kierowca zestawu jest narodowości polskiej i natychmiast podczas kontroli został zobowiązany do wypłacenia kaucji w wysokości 320€ ‼️‼️‼️ Ciekawe czy pracodawca zwróci Polakowi wydane pieniądze…

💥💥💥💥💥💥

A Ty byłeś kiedyś wmanewrowany w transport ładunku, który był nieodpowiednio zabezpieczony? Pewnie jest wielu takich kierowców. Pora to zmienić‼️

Wybierz zatrudnienie w jednej z naszych firm i miej pewność, że tutaj nie czekają Cię takie emocje‼️


https://www.presseportal.de/blaulicht/pm/110970/5432219