2 000 000 € za parking z którego nikt nie korzysta?


Wielka inwestycja! Ogromne pieniądze! Olbrzymi teren! I co? Klapa?

Bawarski inwestor przeznaczył ponad 2 000 000 € na stworzenie parkingu dla samochodów ciężarowych. Inwestycja znajduje się przy A9 w pobliżu Vockerode w powiecie Wittenberga i została otwarta pod koniec 2022 roku. Oprócz miejsc postojowych, których docelowo ma być aż 350, kierowcy mają dostęp do prysznica, kuchni, pralki czy też Internetu. Często słyszy się o kradzieżach czy mrożących krew w żyłach napaściach na kierowców podczas pauzy, dlatego też zadbano o ich bezpieczeństwo użytkowników- teren jest ogrodzony i znajdują się na nim kamery. Brzmi bardzo atrakcyjnie, prawda?

Zastanawiający jest jednak fakt, że mimo oferowanych korzyści wynikających z parkingu tylko nieliczni odpoczywają na dużym parkingu. Jak nie wiadomo, o co chodzi to chodzi o co? O kasę…

Jak wiadomo, powszechne bilety dzienne za parkingi są w cenie ok. 15€ (70zł), natomiast bilet wstępu na jeden dzień na parking przy A9 kosztuje między 25-35€ (117-165 zł). Za brak zainteresowania nowym obiektem obarcza się również fakt, że „wieści muszą się rozejść” i to kwestia czasu, aż parking będzie oblegany. Oprócz tego mówi się, że na drodze nie ma żadnych znaków informujących o tego typu obiekcie w pobliżu. 


Brak zainteresowania to wynik słabego oznaczenia na drodze czy po prostu względów finansowych? Zapłaciłbyś niemal 170 zł za dzienny postój na parkingu? Daj znać co myślisz! 

Przy okazji, zerknij na nasze oferty pracy i wybierz coś dla siebie! ⬇️⬇️⬇️⬇️