W pięć godzin z 0 do 2,3 promila alkoholu!


Wypadki drogowe z powodu pijanych kierowców są niestety zjawiskiem powszechnym na całym świecie. Jednakże każdy taki przypadek jest poważnym naruszeniem prawa i stanowi zagrożenie dla życia i zdrowia innych użytkowników dróg. W sobotnie popołudnie w Hilpoltstein miała miejsce kolejna tego typu sytuacja, która zakończyła się uszkodzeniem mienia oraz zatrzymaniem kierowcy.

Kierowca, pochodzący z Białorusi, zatrzymał się na parkingu, by odbyć swoją tygodniową pauzę. Prawdopodobnie tak bardzo nie mógł się doczekać końca dnia, że w ciągu pięciu godzin udało mu się uzyskać 2,3 promila alkoholu we krwi! Z nieznanych powodów cofnął swoją ciężarówką w stanie nietrzeźwości i wjechał w inny zaparkowany na parkingu zestaw, co skończyło się wgnieceniem i uszkodzeniem konstrukcji chłodnicy, Służby odpowiedzialne za egzekwowanie prawa działały szybko i skutecznie, zatrzymując kierowcę i poddając go badaniom na obecność alkoholu we krwi. Kierowca trafił do celi policji drogowej, gdzie miał możliwość wytrzeźwienia, a następnie został zwolniony po zdeponowaniu kaucji. Jednakże jego białoruskie prawo jazdy nie będzie już ważne w Niemczech, co stanowi długotrwałą konsekwencję jego decyzji o prowadzeniu pojazdu po spożyciu alkoholu.

Wypadki drogowe z powodu pijanych kierowców są nie tylko niebezpieczne, ale także kosztowne. Uszkodzenie mienia na kwotę 5000 euro jest kosztem, który musi zostać poniesiony przez właściciela pojazdu, a także może wpłynąć na cenę ubezpieczenia.

Właśnie dlatego tak ważne jest przestrzeganie przepisów dotyczących prowadzenia pojazdów oraz unikanie spożycia alkoholu przed prowadzeniem samochodu a już na pewno za kierownicą. Bezpieczeństwo na drodze jest wspólną odpowiedzialnością każdego z nas, dlatego też warto zachować ostrożność i rozwagę podczas prowadzenia pojazdów.

Bezpieczeństwo przede wszystkim! Oczywiście, wiemy, że mamy tutaj samych rozważnych kierowców i chcemy Wam zaproponować jak najlepsze warunki pracy. W związku z tym zerknijcie na to, co mamy w swojej ofercie i wybierzcie pracę idealną dla siebie!


https://www.nordbayern.de/region/roth/mit-2-3-promille-im-sattelzug-lkw-fahrer-richtet-beim-umparken-schaden-in-hilpoltstein-an-1.13106715?fbclid=IwAR3nlG5Jk12CkgIs637KsCRdB1QWoyIXV56OqtS4EuEI-Y6wzkreTammk6s