Wstrząsający wypadek w Münchendorf

Zanim złe wieści o tragicznym wypadku- dobra informacja od nas! Mamy wciąż aktualne oferty nawet na najbliższy poniedziałek. Kliknij przycisk poniżej i zobacz co dla Ciebie przygotowaliśmy! Nawet 3050€ netto! 

Ostatnio w Münchendorf w austriackim regionie Mödling doszło do tragicznego wypadku. Ferngesteuerter Turmdrehkran, czyli zdalnie sterowany dźwig wieżowy, niespodziewanie runął na ciężarówkę. Kierowca nie miał szans na przeżycie…


Do wypadku doszło w industrialnej części miasta. W momencie zdarzenia w kabinie ciężarówki znajdowała się jedna osoba. Na skutek uderzenia kabinę ciężarówki zniszczono, a kierowca odniósł poważne obrażenia. Niestety, nie udało się mu przeżyć. Innym poszkodowanym w wypadku był mężczyzna znajdujący się w pobliżu dźwigu. Na szczęście jego obrażenia okazały się niewielkie.

Akcję ratowniczą prowadziły zespoły straży pożarnej z Münchendorf i Achau. W akcji wzięło udział sześć wozów strażackich i ponad 20 strażaków. Pierwszym zadaniem było zabezpieczenie miejsca zdarzenia przed pożarem, a następnie wsparcie prac służb ratunkowych i policji. Konieczne było również zabezpieczenie wyciekających płynów.

Po zakończeniu czynności policyjnych, strażacy przystąpili do akcji wydobycia ciała kierowcy. By to zrobić, trzeba było podnieść części dźwigu przy pomocy specjalistycznego pojazdu. Na miejscu zdarzenia pracowało dwóch oddziałów straży pożarnej z Mödling, w sumie ponad 20 strażaków.


To tragiczne zdarzenie pokazuje, jak niebezpieczna jest praca na placach budowy i jak ważne jest przestrzeganie zasad bezpieczeństwa. Oby więcej takich wypadków nigdy nie miało miejsca.

https://www.meinbezirk.at/moedling/c-lokales/kran-stuerzte-auf-sattelschlepper_a5980424?fbclid=IwAR043fqKhXwg4_UujudQNkYMSW35iXbYavAkSLqa6uW000FLxLP36vDRlho