Złotówka czy euro? Co jest bardziej opłacalne?


            Obok amerykańskiego dolara czy brytyjskiego funta, euro to jedna z głównych walut wymienialnych na świecie. Stanowi on walutę w 19 krajach należących do Unii Europejskiej.

Z uwagi na czynniki krajowe i zagraniczne takie jak wcześniejsza pandemia koronawirusa i aktualnie trwająca wojna na Ukrainie kurs złotego widocznie słabnie wobec wcześniej wspomnianych głównych walut globalnych, mianowicie wartość franka wspięła się na najwyższy poziom od marca, a kurs dolara jest najwyższy od 22 lat.

Aktualnie kurs euro wynosi 4,81 (stan na 13.07.2022). Porównując jego poziom w poprzednich miesiącach z tym teraz widoczne jest jego każdomiesięczny wzrost. Wielu z nas zastanawia się co mogłoby zahamować ten proces i pomóc złotemu? Zdaniem ekspertów mogą na to wpłynąć decyzje Europejskiego Banku Centralnego o podwyżkach stóp procentowych. Mimo, że rząd polski podniósł stopy procentowe już kilka razy to jest ryzyko, że mogą one wzrosnąć jeszcze pięć razy! Już teraz sytuacja jest dla wielu niesprzyjająca- ceny idą w górę, natomiast płaca minimalna pozostaje taka sama.

W związku z tym, że euro każdego dnia zyskują na wartości nasuwa się wniosek, że bardziej opłacalnym jest zarabiać w euro na niemieckiej umowie o pracę, niż w polskich złotówkach. Biorąc pod uwagę aktualną sytuację, Ci którzy do tej pory wahali się, czy podjąć pracę za granicą, teraz nie powinni mieć ku temu wątpliwości. Lepiej przez chwilę stresować się zmianą otoczenia i miejsca pracy niż stale żyć w niepokoju o swoją sytuację finansową.

Drodzy Kierowcy, jeżeli macie obawy przed zatrudnieniem się w firmie niemieckiej jesteśmy po to, by Wam pomóc. Skontaktujcie się z nami, zaproponujemy oferty specjalnie dobrane do Waszych preferencji i przeprowadzimy cały proces rekrutacji. W końcu wyjeżdżając do pracy za granicę lepiej polegać na fachowcach, którzy zagwarantują Ci atrakcyjne warunki, rzetelnego pracodawcę, a przede wszystkim najwyższe wynagrodzenie!

To jak? Chcesz otrzymywać solidną zapłatę za swoją pracę?

Zadzwoń: 500 800 870

Odwiedź naszą stronę: www.wejdz.do/kierowcy

Jesteśmy do Twojej dyspozycji!

ZAŁOGA LUKSMANNA