Pijany kierowca, narkotyki i wypadek. Efekt? 120 000 € strat!Ogromny chaos miał miejsce na a8 w pobliżu węzła Leonberg w Niemczech. Wypadek drogowy, który miał tam miejscu w środowe popołudniu wyglądał naprawdę dramatycznie!

O 14:46 załadowana ciężarówka z naczepą jechała po autostradzie w kierunku Karlsruhe, kiedy to nagle uderzyła w betonową barierkę, co spowodowało przewrócenie się całego zestawu i zajęcie wszystkich pasów ruchu! Na szczęście wydarzenie to nie pociągnęło za sobą kolejnych aut i nikt więcej nie został poszkodowany, a sam kierowca został lekko ranny.

Jak się okazało kierowca był pod wpływem alkoholu i narkotyków. W związku z tym miejscowa prokuratura nakazała skonfiskować prawo jazdy i odholować auto.

Akcja ratunkowa kierowcy i usuwanie szkód po zdarzeniu trwała przez 12 godzin. W związku z tym krajowa A8 została zamknięta i auta zmuszone były cofać się około 15 km do poziomu lotniska w Stuttgarcie. Oprócz dużych opóźnień efektem nieodpowiedzialności kierowcy było 120 000 € zniszczeń!!!


Zatem kierowco- wyjeżdżając w trasę miej pewność, że jesteś w stanie prowadzić pojazd i dojechać bezpiecznie do celu!

Piłeś i nie jesteś pewien, czy masz coś jeszcze we krwi

Pamiętaj aby się przetestować. Profilaktycznie wysyłamy Wam nasze alkomaty. Pamiętaj aby przetestować się gdy masz wątpliwości