System podwójnych mandatów dla recydywistów. Brzmi groźnie?


Po zmianach w taryfikatorze mandatów na początku bieżącego roku, który niósł za sobą wzrost niektórych grzywien, czas na kolejne zmiany. Dotyczyć one będą recydywistów, wobec których od 17 września 2022 stosowany będzie system podwójnego mandatu. Co to znaczy? Czytaj dalej!

Kierowcy, którzy w ciągu dwóch lat od ostatniego prawomocnego ukarania popełnili ponownie to samo wykroczenie, nazywani są właśnie wspomnianymi wcześniej recydywistami. W momencie ponowienia występku taki kierowca zostanie obciążony przynajmniej dwukrotnością minimalnej kary grożącej za nieprawidłowe zachowanie podczas prowadzenia auta.

Warto podkreślić, że podwójny mandat nie dotyczy każdego kierowcy, który popełni wykroczenie, a jedynie tych, którzy popełnili taki czyn ponownie w ciągu dwóch lat od poprzedniego. Wykaz wykroczeń, które będzie dotyczył system podwójnego mandatu znajduje się w Kodeksie Wykroczeń (określonych w art. 86 § 1a i 2, art. 86b § 1, art. 87 § 1 art. 92 § 2, art. 92a § 2, art. 92b, art. 94 § 1 albo art. 97a).

Zgodnie z prawem system podwójnego mandatu dotyczy:

·      kierowców, którzy powodują zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym i doprowadzają do krzywdy innej osoby lub dopuszczają się popełnienia wykroczenia pod wpływem alkoholu lub innych używek

·      którzy nie ustępują pierwszeństwa pieszemu lub osobie niepełnosprawnej, wyprzedzają inny pojazd na przejściu dla pieszych omijają pojazd, który zatrzymał się w celu ustąpienia pierwszeństwa pieszemu lub naruszają zakaz jazdy wzdłuż po chodniku lub przejściu dla pieszych.

·      kierowców, którzy nie zatrzymują się w momencie kontroli drogowej,

·      osób przekraczających dopuszczalną prędkość o ponad 30 km/h,

·      niestosujących się do zakazu wyprzedzania,

·      prowadzących auto bez uprawnień,

·      którzy nie stosują się do obowiązujących zakazów w ruchu drogowym

Niżej znajdziesz wysokość mandatu za przykładowe wykroczenie tuż po wprowadzeniu podwójnych mandatów.👇👇👇👇

Podwójny mandat za przekroczenie prędkości

 

Inne wykroczenia

 

W związku z tym, jeżeli jesteś piratem drogowym i potrzebujesz dużo pieniędzy na mandaty zdecyduj się na jedną z naszych ofert! 😎

Możesz zarabiać nawet 4900€ brutto, a biorąc pod uwagę aktualny kurs euro, możesz stać się dzięki temu prawdziwym bogaczem!

    📞📞Tel. 500 800 870 ☎☎

   🖥🖥www.luksmann.pl 🖥🖥

   📩📩rekrutacja@luksmann.pl📩📩