9 000€ grzywny, a to tylko zaliczka!Jaki był Wasz najdłuższy czas pracy podczas pracy jako kierowca C+E? Jeździcie zgodnie z tachografem czy jesteście zatrudnieniu u tzw. Dziad-Transa, który próbuje na wszelkie sposoby naginać czas pracy?

Wyobraźcie sobie, że podczas kontroli drogowej na B20 w dzielnicy Altotting w Niemczech został zatrzymany kierowca, który był 21 dni w trasie bez przerwy! Efekt? Przymusowa przerwa i ogromna kara w cenie!

Jak się okazało, zatrzymani kierowcy zawodowi to dwójka obywateli Bułgarii, którzy jechali na załadunek do Burghausen. Kontrola tachografu wykazała, że prowadzący zestaw 31-letni kierowca zawodowy prowadził samochód ciężarowy od 21 dni bez ani jednego dnia wolnego! W związku z tym jasne było to, że nie przestrzegał dziennych ani tygodniowych okresów odpoczynku, które muszą być obowiązkowe odbywane w trakcie pracy jako kierowca C+E! Drugi kierowca również miał naruszenia przepisów związanych z czasem pracy. Biorąc pod uwagę zaistniałą sytuację organ kontrolujący zarządził odpoczynek trwający co najmniej 45 godzin.

Oczywiście na przymusowym postoju się nie skończyło. Prowadzący pojazd jak i przewoźnik zostali zgłoszeniu do Federalnego Urzędu Transportu Towarowego oraz obciążeni kaucją w wysokości 9 000€, której zapłata jest warunkiem umożliwiającym wyruszenie auta w dalszą drogę.

Firma spedycyjna zgotowała sobie duże problemy i będzie obciążona niewiarygodnie wysoką karą. Jak udało się dowiedzieć, 9 000€ to jedynie zaliczka od rzeczywistej grzywny, która jest szczególnie wysoka dla bułgarskiego przedsiębiorcy i prawdopodobnie będzie mieścić się w przedziale pięciocyfrowym!!!!

Czy warto ryzykować poniesieniem takich kar? Niektóre firmy muszą być zatem baaardzo bogate, albo…… po prostu nie myślą :P

Na szczęście firmy z którymi współpracujemy zdają sobie sprawę z konsekwencji naruszenia przepisów i dbają o czas pracy kierowcy. W związku z tym, jeżeli chcesz pracować w firmie, gdzie twój czas pracy to świętość, śmiało uderzaj do nas!


Tel. 500 800 870  📞

rekrutacja@luksmann.pl


Bądź z nami na bieżąco: 

https://www.instagram.com/luksmann.pl/

https://www.tiktok.com/@luksmann.pl