Głupota czy celowe działanie?


Kolejne grzywny, które nakładane są przez niemiecką policje odstraszają od chęci naginania dopuszczalnych limitów. O czym mowa?

14 600 € kary, postępowanie o konfiskatę majątku i zakaz kontynuowania podróży! Czym kierowca, będący jednocześnie właścicielem firmy transportowej, zasłużył na takie atrakcje? Czytaj dalej 😊 

Chorwacka ciężarówka, która podążała niemiecką drogą ekspresową w pobliżu Langensbold, była całkowicie przeładowana. Prawdopodobnie z powodu dużej masy przewód hydrauliczny został przerwany, powodując zatrzymanie samochodu i przyczepy na pasie przyspieszenia. Usunięcie zestawu z drogi i przetransportowanie go na miejsce odpoczynku zajęło prawie 5 godzin. Kierowca C+E prowadził otwartą plandekę transportując dźwig, który znacznie przewyższał dopuszczalne obciążenie zestawu, mianowicie jego masa wynosiła 60t! Jak się okazało, nacisk na oś zestawu i jego ładunek łącznie ważyły ponad 96 000 kilogramów!!!!

Kierowca nie był w stanie wykazać zezwolenia dla takiego ładunku, więc jako podstawę przyjęto dopuszczają masę całkowitą 40t. Przeliczając te liczby, nadwyżka ładunku wynosiła niewiarygodne 141%!!!! W związku z naruszeniem przepisów urzędnicy wszczęli postępowanie o konfiskatę majątku, w wyniku czego kierowca C+E prowadzący ciągnik siodłowy musiał zapłacić na miejscu łączną grzywnę w wysokości ponad 14 600 €. Dodatkowo, urzędnicy wydali zakaz kontynuowania podróży, a dźwig musiał zostać przeładowany. Jak można się domyślić, zostały za to dodane wysokie koszty. 

Jak widać, wielu przewoźników liczy na to, że uniknie kontroli drogowej i kieruje się zakładaną korzyścią ekonomiczną. 

Na szczęście, bazując na informacjach zwrotnych od naszych Kierowców C+E, którzy wybrali oferty pracy w Niemczech, szefowie i koordynatorzy firm z którymi podpisane mamy umowy mają przysłowiowy olej w głowie i nie popełniają podobnych naruszeń. Dzięki temu unika stresu nie tylko Szef, ale przede wszystkim Kierowca. 

Odezwij się do nas i zgarnij zatrudnienie w jednej z lepiej zorganizowanych firm transportowych w Niemczech. 

Przejdź do ofert pracy: https://luksmann.pl/praca

tel. 500 800 870

rekrutacja@luksmann.pl