Pijany kierowca, poszkodowany i ucieczka z miejsca zdarzenia❗Sobotnie popołudnie zostało zakłócone przez pijanego kierowcę w centrum Drezna! Kierowca C+E poruszający się plandeką na węgierskich tablicach wjechał w dwa samochody osobowe: BMW oraz Mercedesa, co doprowadziło do lekkich obrażeń jednego z kierujących i powstania dużego zatoru na drodze.

 Kiedy kierowcy aut próbowali usunąć poszkodowane pojazdy osobowe z drogi,  trucker wykorzystał swoją szansę i odjechał z miejsca zdarzenia nie udzialając pomocy! Oddziały policji ruszyły w pogoń za szalonym kierowcą. Jak się okazało, kierowca sprytnie zjechał z głównej drogi i nie wjechał na autostradę, by uniknąć zatrzymania przez władze. Pościg trwał 90 minut i zakończył się utknięciem ciężarówki w polu Bahretal, w dzielnicy Nentmannsdorf, czyli prawie 30 km dalej.

Kiedy służby zjawiły się na miejscu okazało się, że w wyniku niebezpiecznego manewru kierowca stracił panowanie nad niemalże 14m zestawem i zjechał z drogi wpadając w pole. W efekcie ciągnik stracił olej napędowy, który miejscowa straż pożarna musiała zaabsorbować spoiwem do oleju. Inne oddziały musiały dokonać wyciągnięcia, a następnie odholowania 40-tonowej ciężarówkę. Droga była zamknięta do 22!

Po zatrzymaniu nierozsądnego Kierowcy C+E okazało się, że miał we krwi 1,24 promila alkoholu, co potraktowano jako bezpośrednią przyczynę uszkodzenia ciała innego, spowodowania kolizji i jazdę po pijanemu, a wcześniej ucieczki z miejsca zdarzenia. Za te wymienione sytuacje Kierowca będzie musiał ponieść konsekwencje. Jak wiadomo, niebezpiecznego truckera spotkał areszt, a ciężarówka została skonfiskowana i czeka na odbiór przez właściciela firmy.

          Kierowco C+E podczas pracy jako kierowca należy zachować zdrowy rozsądek. Bezpieczna jazda to dbałość nie tylko o siebie, ale także innych uczestników ruchu drogowego.

          A czy Ty jesteś kierowcą C+E, który był kiedyś uczestnikiem wypadku?

 

Wejdź do sekcji oferty pracy i znajdź coś dla siebie- czeka na Ciebie 200 aktualnych ofert pracy!


Tel. 500 800 870