Pauza- rzecz święta. Ciekawe czy ten Kierowca wciąż będzie tak myślał....Tego jeszcze nie było!

Policja została wezwana na autostradę nr 4 we wschodniej Turyngii. Powodem powiadomienia była rzekoma awaria ciężarówki, która stała na pasie ruchu. Służbom, które udały się na miejsce zdarzenia, ukazał się pojazd stojący na lewym pasie ruchu na 120 km autostrady w kierunku Drezna.

          Policjanci zdecydowali się na całkowite zamknięcie drogi na czas usunięcia zestawu z drogi. W trakcie interwencji niemieccy funkcjonariusze znaleźli kierującego autem, który w odpowiedzi na propozycję pomocy potrząsnął przecząco głową i odpowiedział krótko: „Przerwa, przerwa”. Jak się okazało, żadna awaria nie miała miejsca- jedynie kierowca zorganizował sobie przerwę na autostradzie! Kierujący ciągnikiem siodłowym stwierdził, że według tachografu pozostała mu jedynie minuta czasu jazdy, dlatego też postanowił nie jechać na znajdujący się jedynie 2 km dalej parking, a zamiast tego zatrzymać się na drodze szybkiego ruchu.

          Policjanci, po wysłuchaniu krótkiej historii kierowcy zdecydowali się na odprowadzenie zestawu na kolejny parking, aby tam mógł odbyć przepisową przerwę. Oprócz tej uprzejmości, kierowca zyskał również wszczęcie postępowania administracyjnego w sprawie o wykroczenie.

          Ta sytuacja pokazała, że przestrzeganie czasu pracy przez kierowców to świętość i trzeba do tego podchodzić z niezwykłą dokładnością. Pytanie, czy tym razem było warto?🙊

          A jak to jest u Ciebie z czasem kierowcy?

Jeżeli jeszcze nie wiesz jak to jest u Ciebie z czasem pracy, bo nie jeździsz zestawem to pora to zmienić!

⤵️ Kliknij przycisk aby przejść do ofert pracy ⤵️


Zadzwoń: 500 800 870

Napisz: rekrutacja@luksmann.pl