Z komórką w ręce stracisz prawo jazdy


Jakiś czas temu pisaliśmy już, że od 17 września wchodzą w życie kolejne zmiany dla kierowców C+E. Od tego dnia stosowana będzie zasada recydywy, czyli podwójnych stawek mandatów.  Więcej na ten temat możesz przeczytać właśnie tutaj Kliknij tu. Oprócz tego, za niektóre wykroczenie będzie można otrzymać maksymalną liczbę 15 punktów karnych, a nie 10 jak było do tej pory!

Jakie wykroczenia będą skutkować wlepieniem mandatu i 15 punktów karnych? Listę niektórych z nich znajdziesz poniżej:

Co to znaczy dla kierowcy C+E? Trzeba pamiętać, że kierowca, który posiada prawko mniej niż rok ma do wykorzystania jedynie 20 pkt karnych, z kolei ten który jeździ już ponad rok jako kierowca c+e- 24 pkt. Oznacza to, że otrzymanie podwójnego mandatu w niektórych przypadkach wiązać się będzie z utratą prawa jazdy!!!

            Kiedy odbierasz telefon za kółkiem, pewnie myślisz sobie, że pogadasz tylko chwilkę i po sprawie. Od 17.09, jeżeli policja złapie kierowcę na rozmowie przez telefon komórkowy, 12 punktów karnych gwarantowane. Biorąc pod uwagę, system podwójnych mandatów, jeżeli naruszysz ten przepis dwukrotnie, to punkty sumują się i władze wlepią Ci 24 pkt. Efekt? Będziesz mógł spokojnie rozmawiać poruszając się na nogach, bo na jazdę autem prawka nie będziesz miał!

            Trzeba wziąć również pod uwagę, że 17.09 to nie tylko dzień wejścia w życie zasady podwójnych mandatów, ale też likwidacja szkoleń dla kierowców, które umożliwiały zredukowanie liczby punktów karnych!

 

Zatem jaki z tego morał chyba każdy wie. Trzeba uważać na policję w lusterkach 😜 Żart oczywiście 😊

Pamiętaj jednak, że jeżeli jesteś odpowiedzialnym i ostrożnym Kierowcą to dla Ciebie nie zmienia się nic, więc nie musisz się obawiać surowych kar.

Zadzwoń:  500 800 870 i pogadajmy o ofertach pracy!

Z pewnością uda nam się dopasować coś specjalnie do Twoich preferencji!