Pośpiech wart 1,2 mln €


W mediach ciągle mówi się o wypadkach na przejazdach kolejowych wynikających z nieodpowiedzialności kierowców. Wjazd na przejazd, gdy rogatki są już opuszczane a sygnalizacja świetlna daje znać, ze nadjeżdża pociąg to wyraźny sygnał na to, że należy się zatrzymać. Proste, prawda?

Najwyraźniej temu kierowcy bardzo się spieszyło. Efekt? 1 200 000 € kary, 9 rannych osób i dwa uszkodzone pojazdy!

Między miejscowościami Koserow i Uckeritz w Niemczech doszło do wypadku. Pociąg uderzył w ciężarówkę, której kierowca próbował przejechać przez zamknięty przejazd kolejowy. Maszynista, zobaczywszy wjeżdżający na tory pojazd, próbował ograniczyć do jak najmniejszej prędkości maszynę, która w tamtej chwili jechała ok. 80km/h. W wyniku kolizji jadący pociąg z Usedomer Baderbahn uderzył w ciężarówkę. Na szczęście obyło się bez ofiar śmiertelnych, co przez służby zostało określone cudem!

Droga B111 została całkowicie zablokowana na południe od Koserowa na czas usuwania pojazdów z miejsca wypadku.

To kolejna sytuacja, która przypomina o tym, że będąc uczestnikiem ruchu drogowego, a przede wszystkim prowadzącym pojazdy trzeba być bardzo uważnym i mieć oczy „dookoła głowy”. Na razie nie wiadomo, czy ten kierowca nie zauważył tak szybko zbliżającego się pociągu czy też może z premedytacją wjechał na tory mając na dzieję, że zaoszczędzi 5 min. Cóż…. Nie udało się.

 

Kierowcy, pamiętajcie, Wasze zdrowie jest najważniejsze, o nie możecie zadbać sami. My z kolei, możemy zadbać o Wasze portfele.

Klikajcie po nasze oferty pracy :  Kliknij i zgarnij nawet 3350€ netto! i zarabiajcie dooooobre pieniądze. Dla każdego coś znajdziemy!


https://www.ndr.de/nachrichten/mecklenburg-vorpommern/Bahn-kollidiert-mit-Lkw-Zwei-Schwerverletzte,bahnunfall630.html