Sprytny kierowca c+e

kontra patrol drogowy



Poruszając się po drogach coraz częściej spotkać można patrole policyjne, które wyrywkowo sprawdzają pojazdy. Jednej z takich kontroli poddany został 49-letni kierowca z Węgier, który poruszał się ciężarówką na A1 Westautobahn w kierunku Salzburga(Austria). Jaki był efekt?

Po oględzinach auta i sprawdzeniu dokumentów kierowcy, okazało się, że kierowca próbował zmanipulować tachograf i zmienić rejestrowany czas pracy. Jak udało się ustalić, kierowca c+e zainstalował dodatkowe urządzenie, które dokonywało zmian podczas jazdy, mianowicie rejestrowało pauzę, podczas gdy auto było ciągle w ruchu.

Sprytny kierowca c+e podjął działania mające na celu udawanie przestrzegania wymaganego czasu jazdy i odpoczynku. Spryt ten jednak nie wyszedł mu na dobre. Oprócz tego, że przez kontrolę i tak stracił nadrobiony czas to jego auto zostało zarekwirowane. Na domiar złego, jego zachowanie zostało oczywiście zgłoszone do władz, przez co główny bohater tej historii może liczyć na srogą karę- finansową.


Wiesz czym grozi stosowanie wyłącznika tachografu i próba oszukania obowiązującego systemu?

·       Strata licencji dla przewoźnika

·       Wszczęcie procedury dotyczącej oceny dobrej reputacji- przewoźnikowi grozi kara 10 000 zł, a kierowcy i dyspozytorowi po 2 000 zł

·       Opłata za koszty badania i doprowadzenia badanego tachografu do prawidłowego działania- to koszt nawet 15 000 zł

·       Odpowiedzialność kara

·       Zatrzymanie prawa jazdy na 3 miesiące

Jak widać, bezpieczniej dla każdego będzie chyba jeździć zgodnie z czasem pracy kierowcy bez żadnych „ulepszeń”.

A jak to jest u Was? Dyspozytorzy próbują nakłaniać Was do naginania tacho?

My wiemy, że wypoczęty kierowca c+e to odpowiedzialny i uważny kierowca, dlatego też pracujemy z firmami, które wyznają te same zasady.

W związku z tym, jeżeli chcesz pracować w firmie gdzie czas pracy kierowcy to świętość to zapraszamy serdecznie.

Wybierz jedną z naszych ofert i ciesz się stabilnym zatrudnieniem na niemieckiej umowie o pracę.


rekrutacja@luksmann.pl

Tel. 500 800 870