Statek kosmiczny

czy ciężarówka?


Efekt wypadku kojarzy się każdemu ze strasznym widokiem, zniszczeniem i dużymi stratami. Ten wypadek ciężko odebrać w ten sposób, bo na pierwszy rzut oka widać zabawnie ułożony zestaw przypominający latającą kabinę.

Co się wydarzyło? Kierowca C+E tuż po tym jak zrzucił swój załadunek na placu budowy A73 Bamberg-Ost, ponownie wyruszył w trasę w kierunku Suhl. Niestety nie zauważył, że platforma załadowcza była wciąż wysunięta, a na jego drodze pojawił się most. Jak nie trudno się domyślić, zestaw wjechał w most i zatrzymał się na moście, w taki sposób, że kabina wywrotki swobodnie unosiła się w powietrzu.

O ile spektakularne ułożenie auta może powodować uśmiech i niedowierzanie to skutek tego zdarzenia już nie bardzo. Jak się okazało, szkody materialne samej ciężarówki wynoszą około 25 000€, do tego na miejscu oględzin dokonuje rzeczoznawca, który musi sprawdzić, czy struktura mostu nie uległa uszkodzeniu.

Nie wiadomo jak doszło do tego, że kierowca poruszał się z wysuniętą platformą czy kierowca zapomniał ją złożyć czy też niewłaściwie obsługiwał dźwignię podczas jazdy.

Zaskakującą informacją było również to, że nie tylko ten kierowca poniesie straty finansowe. Sześciu użytkowników drogi, którzy sfilmowali lub sfotografowali sceny wypadku zostało ukaranych grzywną!

Jak myślisz co mogło być przyczyną wypadku?

 

Jesteś kierowcą c+e i szukasz pracy w Niemczech- chyba wiesz, gdzie trzeba uderzać!


https://www.tvo.de/unfall-strullendorf-kipplaster-bleibt-an-a73-bruecke-haengen-613220/