Braki wśród kierowców C+E- firmy wołają o pomoc!


Ostatnio wiele mówi się na temat tego, że na rynku brakuje wykwalifikowanych kierowców c+e. Logistycy desperacko poszukują nowych pracowników, którzy będą jeździć dla nich w trasę. Jak ta sytuacja może wpłynąć na pozycję kierowców? Nasuwa się tylko jedno rozwiązanie- podwyższenie zarobków dla zawodowych truckerów.

Co ciekawe, ostatnie badania ukazały, że braki w sektorze kierowców c+e są znacznie większe niż w pielęgniarstwie! Średnia wieku kierowców w Niemczech jest wysoka, większa liczba kierowców co roku przechodzi na emeryturę niż nowi wsiadają za kółko. W związku z tym szacuje się, że takie zjawisko zwiększy brak kierowców o 20 000 miejsc pracy rocznie!

Przechadzając się ulicami, podróżując po autostradzie czy przeglądając internet co chwilę można napotkać reklamę firm transportowych, którzy zachęcają atrakcyjnymi warunkami i wysokimi stawkami. Jak się okazuje w ostatnich latach takie działania nie przynoszą pożądanych efektów- około 35 000 stanowisk pozostaje wciąż nieobsadzonych!

Firmy, z którymi współpracujemy świetnie zdają sobie sprawę z tego, że wykwalifikowany kierowca jest obecnie na wagę złota, stąd też by zachęcić zawodowców do aplikowania, oferują tylko atrakcyjne warunki.

Pracodawcy, na zlecenie których poszukujemy kierowców mogą zgłaszać oferty pracy, które są dostępne w kilku krajach, z kolei kierowcy mogą znaleźć prace bezpośrednio pomijając agencje pracy tymczasowej!

Chcesz zobaczyć, co oferują współpracujące z nami firmy?

Kliknij i wybierz coś specjalnie dla siebie spośród 200 aktualnych ofert od niemieckich firm transportowych!

->>