"Postanowił zabić mnie i moją rodzinę” nieokiełznany kierowca w akcji


Czasem rodzinny wypad wiązać się może z dużym stresem. Ta rodzinka nie spodziewała się takiej sytuacji na drodze. O co chodzi? Czytaj!

Kierowca samochodu osobowego poruszał się trasą S8 90km/h. Prędkość ta bardzo irytowała innych uczestników drogi, którymi jak się okazuje, byli kierowcy ciężarówki.

Jak wiadomo, kierowcy aut ciężarowych mogą na autostradach i drogach ekspresowych osiągać maksymalnie 80 km/h. W Polsce nikt nie zwraca jednak uwagi na to, że prawie wszyscy jeżdżą ok. 10 km/h szybciej od dopuszczalnej prędkości, czyli 90 km/h. Właśnie to było przyczyną niebezpiecznej sytuacji na trasie S8, którą nagrał jeden z kierowców. 

Osobówka została wyprzedzona przez jedno auto ciężarówe, potem kolejny ciągnik siodłowy mrugał światłami, bo również uważał, ze kierowca jedzie zbyt wolno. W takiej sytuacji prowadzący mniejszy pojazd, postanowił zwolnić, żeby trucker mógł go spokojnie wyprzedzić. Wówczas kierowca dużego zestawu zaczął manewr. Wrzucił kierunkowskaz i zaczął skręcać na pas osobówki! Taki zabieg miał zapewne nastraszyć kierowcę auta osobowego. „Postanowił zabić mnie i moją rodzinę” to zdanie wypowiedziane przez przestraszonego i zszokowanego kierowcę osobówki.

Gdyby trucker jechał przepisowe 80 km/ taka sytuacja nie miałaby miejsca, ponieważ nie mógłby wyprzedzić pojazdu poruszającego się z prędkością o 10 km większą.

Co myślisz o takim zachowaniu? Osobówka powinna jechać szybciej czy może to kierowca ciężarówki zachował się skandalicznie?

A Ty za kółkiem zachowujesz spokój czy często puszczają Ci nerwy przez innych uczestników ruchu?

Mamy nadzieję, że mimo różnych sytuacji na drodze, potrafisz zachować spokój i poruszasz się bezpiecznie- takich kierowców chętnie zapraszamy do współpracy i osiągania niekoniecznie wysokiej prędkości, ale pieniędzy już tak.


 Poniżej znajdziesz nagranie zarejestrowane przez kierowcę samochodu osobowego: