facebook icon

Co to znaczy dla kierowców?

    W Niemczech już od kilku dni trwały rozmowy na temat luzowania obostrzeń w związku z występowaniem koronawirusa. Jednym z kroków było usunięcie 40 krajów z listy krajów wysokiego ryzyka. Do grupy tej należały między innymi Belgia, Bułgaria jak i również Polska. W związku z tym osoby, które powracały z tych krajów miały znacznie ułatwione załatwianie formalności.

Od kilku tygodni liczba zakażeń systematycznie malała, jednak niemieckie środowiska medyczne zgodnie twierdziły, że wirus nie zostanie zahamowany. Mimo to od 3.03.2022 żaden kraj nie jest już uważany za kraj wysokiego ryzyka. W praktyce, wyłącznie państwa i regiony, w których szerzą się warianty wirusa, inne niż poznane dotychczas, będą uznawane za obszary wysokiego ryzyka i po powrocie z których będzie obowiązywała kwarantanna.

Jak się okazuje marzec stał się przełomowym miesiącem odchodzenia od obostrzeń na terenie Niemiec. Kluby i dyskoteki, zamknięte od długiego czasu, mogą ponownie zacząć działać. Miejsca serwujące jedzenie mogą być odwiedzane nawet przez osoby niezaszczepione. Mimo, że w połowie miesiąca odnotowano rekordową liczbę dobowych zakażeń, to 18.03 Bundestag przyjął nowelizację ustawy o ochronie przed infekcjami. Co z niej wynika?

  • Zniesienie większości ogólnokrajowych przepisów dotyczących ochrony przed koronawirusem
  • Noszenie maseczek wyłącznie w miejscach szczególnie narażonych, np. komunikacja miejsca, pociągi, placówki medyczne czy socjalne
  • Wymóg okazywania wyników testu na obecność wirusa w określonych miejscach, szczególnie narażonych np. w domach opieki
  • Możliwość stanowienia o ograniczeniach w ramach hotspotów regionalnych, w razie diametralnie pogarszającej się sytuacji

Okres przejściowy do wcielenia w życie nowych przepisów obowiązuje do 2 kwietnia 2022. Od tego dnia w każdym miejscu na terenie Niemiec będą obowiązywać nowe, poluzowane zasady życia publicznego.

Jak przekłada się luzowanie obostrzeń na pracę kierowców?

  • Firmy odchodzą od wymogu posiadania certyfikatu covidowego
  • Poprawa kondycji finansowych firm transportowych- zwiększona liczba miejsc pracy
  • Otwartość na osoby z innych krajów
  • Zwiększona liczba zleceń- zapotrzebowanie na kierowców- wyższe stawki z powodu konkurencji
  • Odejście od wykonywania testów

Zatem, jeżeli jesteś zainteresowany pracą w Niemczech jako kierowca, a do tej pory blokowały Cię panujące obostrzenia- teraz nic nie stoi na przeszkodzie. Mamy 150 aktualnych ofert, więc z pewnością znajdziesz coś odpowiadającego Twoim preferencjom.