facebook icon

Aby uprościć pracę firm transportowych w czasie kryzysu związanego z koronawirusem i zapewnić terminowe dostawy w Niemczech, wszędzie obowiązują te same zasady co do zakazów.

Na dzień dzisiejszy te same wyjątki dotyczą zakazów prowadzenia pojazdów ciężarowych w niedziele i święta we wszystkich krajach związkowych z powodu kryzysu związanego z koronawirusem. Jak potwierdził Federalny Urząd Transportu Towarowego (BAG) w imieniu Federalnego Ministerstwa Transportu w środę, te zakazy prowadzenia pojazdów ciężarowych nie są już zawieszane tylko w przypadku ważnego transportu towarów, na przykład z sektora spożywczego lub medycznego, ale w przypadku transportu wszystkich towarów. Jednak w każdym kraju związkowym istnieją różne okresy dotyczące tego, jak długo stosuje się wyłączenia w celu zapewnienia bezpieczeństwa dostaw w Niemczech.

Niemieckie Forum Transportu (DVF) z zadowoleniem przyjęło znormalizowaną praktykę zatwierdzania w środę: „Odtąd wszystkie towary można przewozić w dowolnym momencie. Ponadto wszystkie przewozy i puste przejazdy są zasadniczo objęte wyjątkiem. To wielka ulga dla firm, które musiały wcześniej uzyskać zgodę na to, które artykuły i które transporty były dozwolone w niedziele i święta ”- powiedział Dyrektor Zarządzający DVF oraz Dyrektor Transportu i Logistyki Dr Florian Eck. Niestety, zwolnienia w krajach związkowych są wciąż ograniczone czasowo, tutaj również logistyka potrzebuje jednolitych regulacji i koordynacji w całym kraju, ostrzegł.

Pełna lista zniesionych zakazów w Niemczech dostępna pod poniższym linkiem:

https://www.bag.bund.de/SharedDocs/Downloads/DE/Sonstige/Arbeitshilfe_Strassenverkehrsrecht_03042020.pdf?__blob=publicationFile

Źródła : www.verkehrsrundschau. de