Tragiczny Wypadek na Autostradzie A44: 6 osób rannych

 

W środę, 17 stycznia 2024 roku, około godziny 18:40 na autostradzie A44 w kierunku Kassel, między węzłami Geseke, a Büren, doszło do poważnego wypadku drogowego.

Śliska nawierzchnia przypłaciła swoje ofiary, gdy 49-letnia kierująca Fordem z Oberhausen straciła kontrolę nad swoim pojazdem, wpadając w poślizg i ostatecznie zatrzymując się na jezdni. Następna, 28-letnia kierująca Oplem z Paderborn, podjęła desperacką próbę uniknięcia zderzenia, hamując gwałtownie, ale niestety wpadła w środkową barierę ochronną.

Kierowca kolejnego pojazdu- ciężarówki z Holandii, którym był 53-letni mężczyzna, nie zdołał odpowiednio wcześnie zahamować i uderzył w oba pojazdy na lewym pasie ruchu. Kierowca Audi A8, 24-letni Litwin, zdołał zatrzymać swoje auto, ale niestety, ciężarówka jadąca za nim  z Ennepetal uderzyła w Audi, pojazd został wsunięty pod przyczepę holenderskiej ciężarówki.
Cudem można nazwać fakt, że pasażerowie Audi przeżyli ten straszliwy wypadek. Łącznie sześć osób odniosło obrażenia - część z nich poważne, ale nie zagrażające życiu. Zostali natychmiast przewiezieni do pobliskich szpitali, aby otrzymać odpowiednią opiekę medyczną.

Wszystkie pojazdy były już po wypadku niezdolne do jazdy i musiały zostać odholowane. Wartość szkód szacowana jest przez policję na około 120 000 euro. W trakcie prowadzenia czynności śledczych jezdnia była zamknięta przez około dwie godziny.

Ten tragiczny incydent ponownie podkreśla wagę zachowania ostrożności i dostosowania prędkości do warunków zimowych na drogach. Nawierzchnia może być podstępna, a wypadki takie jak ten obrazują potencjalne zagrożenia. Wszystkim uczestnikom ruchu drogowego zaleca się dostosowanie stylu jazdy do warunków atmosferycznych i zawsze zachowanie ostrożności dla własnego bezpieczeństwa.