Trzy Poważne Wypadki na Niemieckich Autostradach w Czasie Jednej Nocy

 

W poniedziałek wieczorem na autostradzie A4, między węzłami Obersuhl i Hönebach, doszło do dramatycznego wypadku drogowego. 62-letni kierowca ciężarówki z Niederpöllnitz podróżujący prawym pasem doświadczył niespodziewanego problemu, gdy lewa przednia opona jego ciągnika siodłowego pękła. To spowodowało nagłe skręcenie pojazdu w lewo, kończące się zatrzymaniem na poboczu pasa środkowego, przy tamtejszej barierce. Służby utrzymania autostrady musiały natychmiast zabezpieczyć lewy pas ruchu, a akcja ratownicza trwała aż do godziny 2 w nocy. Szkody materialne ocenia się na około 50 000 euro, na szczęście kierowcy nic się nie stało!

Niewiele później, we wtorek, około godziny 1:00, na autostradzie A7 między trójkątami Kircheimer i Hattenbacher, inny dramatyczny incydent miał miejsce. Ciężarówka z przyczepą, w której znajdowały się zlewozmywaki i akcesoria, stanęła w płomieniach z nieznanych przyczyn. Na szczęście kierowcy i pasażerowi zdołali szybko opuścić pojazd, a straż pożarna z Kirchheim skutecznie ugasiła pożar. Służby utrzymania autostrady przeniosły swoje siły z autostrady A4, aby zapewnić bezpieczeństwo na miejscu wypadku. Obecnie trwają prace ratownicze, a ruch jest ograniczony do jednego pasa. Szacuje się, że straty finansowe wynoszą około 120 000 euro.

Godzinę po tej tragedii, około godziny 2:00, w przeciwnym kierunku, między trójkątami Hattenbacher i Kirchheimer, kolejny ciężki wypadek miał miejsce. Ciągnik siodłowy z naczepą zjechał z drogi w lewo i uderzył w betonową ścianę przeciwpoślizgową pasa środkowego. Kierowca, 61-letni mieszkaniec Kiebricha, został poważnie ranny i musiał być przewieziony do kliniki w Bad Hersfeld w celu dalszych badań. W wyniku wypadku doszło do wycieku paliwa, które rozprzestrzeniło się na trzy pasy ruchu. Straż pożarna w Niederaula natychmiast podjęła działania w celu opanowania sytuacji. Szacowane szkody materialne wynoszą około 80 000 euro, a utrudnieniem dla ratowników było brak wyznaczonego pasa ratunkowego.

Trzy kolejne wypadki na niemieckich autostradach podkreślają potrzebę stałego monitorowania bezpieczeństwa na drogach oraz skutecznej koordynacji służb ratowniczych. Incydenty te przypominają o istotności odpowiednich działań prewencyjnych oraz konieczności ciągłego doskonalenia infrastruktury drogowej, aby zapewnić maksymalne bezpieczeństwo wszystkim użytkownikom dróg.

Te wydarzenia pokazują jak nieprzewidywalna może być droga!

Kierowcy bądźcie czujni!