facebook icon

Nie słyszałeś jeszcze o nas? Nic straconego, zapoznaj się z artykułem i poznaj firmę Luksmann od podszewki!

 1. Jesteśmy na rynku 10 lat ! – posiadamy zatem spore doświadczenie, wiemy, czego oczekują kierowcy oraz, czego oczekują firmy, zajmujemy się rekrutacją dla największych niemieckich firm transportowcyh.
 2. Jesteś zatrudniony bezpośrednio w niemieckiej firmie – my zajmujemy Twoją rekrutacją
 3. Nasze oferty są specjalnie wynegocjowane.
 4. Nie jesteśmy firmą sezonową, która dzisiaj jest, a jutro jej nie ma, bo takich agencji aktualnie jest najwięcej.
 5. Małe agencją zazwyczaj po wysłaniu nie interesują się problemami kierowców u nas każdy kierowca ma przypisaną dedykowaną osobę w razie problemów w Niemczech.

Dowiedz się więcej o tym jak działamy, jak funkcjonuje nasza agencja oraz jak wspieramy kandydatów podczas całego procesu rekrutacji. O tym i wielu innych rzeczach dowiesz się czytając poniższy artykuł.

Po pierwsze i najważniejsze … bezpośrednie zatrudnienie w niemieckiej firmie!

 • Przede wszystkim oferty przedstawiane przez naszą firmę, są ofertami bezpośrednimi – czyli nie jest to zatrudnienie przez agencję, ale bezpośrednie zatrudnienie na niemieckiej umowie o pracę u niemieckiego pracodawcy. W naszym interesie jest negocjacja jak najlepszych warunków dla kandydatów, ponieważ nam również zależy, żeby nasze oferty były atrakcyjne wśród konkurencyjnych ofert – często prowadzimy negocjacje z szefami firm transportowych, aby proponowali lepsze warunki finansowe, dodatkowe systemy lub zakwaterowanie.
 • Szukając samodzielnie ofert w j. niemieckim prawdopodobnie znajdziesz gorsze warunki zatrudnienia lub nie będziesz miał możliwości negocjacji stawki bezpośrednio z szefem – firmy niemieckie wolą kontakt z firmami usługowymi takimi jak LUKSMANN, gdzie mogą zlecić całą rekrutację, nie tracąc czasu na rozmowy z pojedynczymi kandydatami.
 • Warto mieć również na uwadze, że oferty w j. niemieckim na stronach ogłoszeniowych nie mają podanych stawek finansowych i ciężko dowiedzieć się jaka będzie stawka bezpośrednio z ogłoszeń w Niemczech. Dlatego oferty Luksmann są dużym ułatwieniem dla osób szukających pracy w Niemczech, bo nasze oferty są już przetłumaczone i zawierają stawki finansowe.
 • Tylko w naszej agencji każdy kierowca przed wyjazdem otrzymuje od nas pisemne potwierdzenie warunków pracy. Tu możesz zobaczyć jak ono wygląda. Znajdziesz tu informacje o nazwie Twojego pracodawcy, adresu firmy, nr telefonu do osoby, która podejmie Cię w firmie. Ponadto znajdziesz tu informacje na temat zestawu auta, rodzaju towaru, systemu pracy oraz Twojego wynagrodzenia.
 • Pamiętaj więc, że nie jesteś zatrudniony przez naszą agencję, tylko bezpośrednio u niemieckiego pracodawcy, dlatego, abyś czuł się pewniej, wymagamy od firm, które nawiązują z nami współpracują, aby przygotowali pisemnie swoje deklaracje, w których są opisane najważniejsze warunki pracy. Każda firma opatrzyła taką deklarację swoją pieczęcią i podpisem.

Po drugie … tylko sprawdzone firmy!

 • Każda firma, z którą zaczynamy współpracę jest przez nas dokładnie sprawdzana.
 • Firmy sprawdzamy przez niemiecki system Schufa oraz system KRD, aby wiedzieć, czy firma nie ma problemów z płynnością finansową.
 • Dodatkowo sprawdzamy opinie o firmie i wyjaśniamy wszystkie sporne kwestie, na koniec tworzymy raport, który decyduje, czy rozpoczniemy rekrutację do danej firmy czy też nie.
 • W przypadku gdy podczas współpracy niemiecka firma z nieuzasadnionych przyczyn, nie dotrzyma warunków zawartych w umowie, możemy tę umowę zerwać. Musisz wiedzieć, że nam tak samo jak Tobie zależy na tym, aby współpracować tylko z rzetelnymi firmami.
 • Ponadto współpracujemy z kancelarią prawną i oferujemy usługi obsługi prawnej w zakresie prawa pracy w Niemczech. Jeśli zdarzy Ci się konflikt z Twoim pracodawcą w Niemczech, możesz na nas liczyć!

Po trzecie … usługa rekrutacyjna jest dla naszych kandydatów bezpłatna!

 • Naszym zadaniem jest pomoc w kontakcie z pracodawcą, tłumaczenie dokumentów, przedstawianie ofert kandydatom, weryfikacja kwalifikacji kandydatów oraz przeprowadzanie rozmów kwalifikacyjnych w imieniu naszego klienta. Po akceptacji przez niemiecką firmę następuje organizacja okresu próbnego w nowej firmie, koordynacja dojazdu i pierwszych dni w nowej pracy.
 • Nie pobieramy opłat od kandydatów za tłumaczenia i rekrutację, nie ściągamy nic z Twojej pensji, zarabiamy tylko i wyłącznie jako zewnętrzny usługodawca w zakresie tłumaczeń i rekrutacji oraz doradztwa personalnego dla niemieckich klientów, więc Ty jako kandydat nie ponosisz absolutnie żadnych kosztów.
 • Nie mylcie nas z agencjami tymczasowego zatrudnienia, od których dostajecie umowy agencyjne i one wypłacają wam pomniejszone pensje!

Po czwarte … wsparcie Twojego rekrutera przez cały okres zatrudnienia w firmie!

 • Po przeprowadzeniu procesu rekrutacji nie zostawiamy naszych kandydatów samym sobie. Wspieramy Was przez cały okres zatrudnienia w firmie. Nieraz dostajemy telefony od naszych kierowców nawet po roku zatrudnienia, którzy proszą o pomoc w załatwieniu rożnego rodzaju spraw, czy to w firmie , czy tez w niemieckim urzędzie.
 • Zawsze można się do nas zwrócić, jeśli masz problem ze swoim pracodawcą, występujemy w roli mediatora w sporach między pracownikiem a pracodawcą. Dbamy o to żeby zarówno pracownik jak i pracodawca byli zadowoleni.

Co mamy jeszcze w ofercie?

 • Kursy językowe – prowadzimy bezpłatne kursy języka niemieckiego oraz przeprowadzamy testy językowe, możesz uczyć się z nami języka niemieckiego przez Messenger, Facebooka oraz przez YouTube (zapraszamy do subskrypcji naszego kanału :)). Posiadamy również własnego autorstwa skrypt z języka niemieckiego oraz krótki słowniczek, który dołączamy każdemu kandydatowi, który zdecydował się na podjęcie pracy w niemieckiej firmie.
 • Kindergeld i inne formalności – oferujemy pomoc w załatwieniu formalności związanych z zatrudnieniem w Niemczech tj. numery podatkowe, ubezpieczenia oraz Kindergeld.
 • Porady prawne – oferujemy bezpłatne porady w zakresie prawa pracy w Niemczech i kodeksu pracy, śledząc na bieżąco nasza stronę z aktualnościami oraz fanpage na Facebooku możesz być na bieżąco z prawem pracy w Niemczech. Ponadto współpracujemy z kancelarią prawną specjalizującą się w zakresie prawa pracy w Niemczech oraz pracy kierowców. Dzięki nam dostaniesz zniżkę na poradę prawną w niemieckiej kancelarii, która ma obsługę również w języku polskim.

Podsumowując, firma Luksmann nie jest typową agencją pracy. Nie tylko pośredniczy w zatrudnieniu, lecz prowadzi kompleksową pomoc dla kandydatów starających się o pracę w Niemczech.

Zapraszamy do współpracy! Zespół Luksmann! 🙂