No data

Kindergeld- jakich dokumentów potrzebujesz?

Zastanawiasz się co zrobić, by móc pobierać świadczenie Kindergeld w Niemczech? Jakie dokumenty musisz posiadać? W tym artykule znajdziesz kompendium wiedzy na ten temat. Zapoznaj się, skompletuj niezbędne dane i złóż wniosek!
More…

Nowy Jelcz za 168 tys. Czy to możliwe?

Transport ciężarowy to jedna z większych gałęzi gospodarki w Polsce. Śmiało można zatem powiedzieć, że transport ciężarowy to jeden z fundamentów działania branży usługowej, a praca wykonywania przez kierowcówc+e jest bardzo istota istotna. Jak wyglądała ona kiedyś? Czym się jeździło? Czytaj!
More…

Nowa ustawa! konfiskata auta i 16 lat więzienia

W ostatnią środę Sejm przegłosował nowelizację Kodeksu Karnego, wprowadzając konfiskatę aut pijanych kierowców. Teraz ustawa trafi już tylko do podpisu prezydenta! Jakie zmiany stoją przed kierowcami c+e? Z czym kierowcy muszą się liczyć? Przeczytaj!
More…

Czy kierowców C+E trzeba się obawiać na drodze?

Czasem rodzinny wypad wiązać się może z dużym stresem. Ta rodzinka nie spodziewała się takiej sytuacji na drodze. Co ma do tego kierowca c+e prowadzący ciężarówkę. Zobacz konfrontację kierowcy C+E i osobówki. O co chodzi? Czytaj!
More…

Kierowcy zmuszeni do łamania zakazów!

Sytuacja na parkingach w Niemczech wzbudza duży niepokój. Ostatnie wyniki badań ukazały, że w całym kraju brakuje ponad 20 000 miejsc parkingowych dla ciężarówek c+e! Efektem takich braków jest to, że kierowcy c+e, by przestrzegać prawnie określonych czasów odpoczynku blokują miejsca parkingowe! Czytaj więcej na temat tego z czym muszą się mierzyć kierowcy c+e w swojej pracy!
More…